NEW CITY wprowadza innowacyjne udogodnienia z zakresu SUSTAINABILITY

Do dyspozycji najemców kompleksu biurowego New City w Warszawie – należącego i zarządzanego przez firmę Hines – oddana została innowacyjna platforma ułatwiająca współdzielenie samochodów podczas podróży do i z miejsca pracy. System Singu CarPooling, został dostosowany do specyfiki obiektu we współpracy z firmami Hines oraz Samsung i jest jednym największych projektów tego typu, wdrożonych w budynkach komercyjnych w Polsce.
 

Pracownicy firm działających w New City korzystają z platformy Singu CarPooling od początku marca. Za jej pośrednictwem mogą zadeklarować chęć zabrania pasażerów lub zgłosić potrzebę przejazdu na określonej trasie – regularnie lub konkretnego dnia. Rozwiązanie to sprzyja obniżeniu kosztów transportu, umożliwiając dzielenie kosztów paliwa pomiędzy kilka osób. Carpooling, którego idea narodziła się kilkadziesiąt lat temu w Stanach Zjednoczonych, ma również pozytywny wpływ na środowisko naturalne – przyczynia się do obniżania emisji CO2, zmniejszania korków w zatłoczonych metropoliach oraz ograniczania problemów z parkowaniem. Jego dodatkową zaletą jest aspekt integracyjny – dzięki wspólnym przejazdom, osoby pracujące w tym samym budynku mogą się lepiej poznać.
 

„Singu CarPooling jest bezpieczny, praktyczny i ekologiczny. Jesteśmy przekonani, że platforma będzie dodatkowym atutem New City – tym istotniejszym, że dostępnym dla ogółu pracowników kompleksu. Dwa tygodnie po uruchomieniu, w systemie zarejestrowało się już kilkadziesiąt osób,” – mówi Karolina Kucharczyk, Dyrektor ds. Zarządzania Budynkami Biurowymi. „Cieszymy się, że jako właściciel i zarządca New City możemy zaoferować najemcom tak innowacyjne rozwiązanie. Jego wdrożenie potwierdza wiodącą pozycję Hines w dziedzinie zrównoważonego rozwoju na rynku nieruchomości,” – puentuje Karolina Kowalczyk.
 

O New City

Kompleks biurowy złożony z dwóch najwyższej klasy budynków New City oraz New City 2, o łącznej powierzchni ponad 44 000 mkw., położony jest przy ulicy Marynarskiej 15 w centrum biurowej części Mokotowa – największej dzielnicy biznesowej Warszawy. Kompleks charakteryzuje się doskonałą ekspozycją oraz bezpośrednim sąsiedztwem skrzyżowania łączącego cztery najważniejsze arterie Mokotowa – aleję Wilanowską oraz ulice: Marynarską, Wołoską i Rzymowskiego. New City & New City 2, jako jedyny obiekt w tej części Mokotowa, dysponuje wjazdami z trzech stron (od ulicy Marynarskiej, Cybernetyki i Postępu). W sąsiedztwie kompleksu znajdują się liczne przystanki autobusowe i tramwajowe, zapewniające szybki i dogodny dojazd ze wszystkich dzielnic miasta. Dotarcie z New City do najbliższych stacji metra oraz Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) zajmuje zaledwie kilku minut. Atutem lokalizacji jest też wygodne połączenie z centrum stolicy i międzynarodowym Lotniskiem Chopina, położonym zaledwie 3 kilometry od kompleksu. Galeria Mokotów oferująca szeroki wachlarz restauracji oraz punktów usługowych i handlowych znajduje się w odległości 5 minut spacerem.
 

Poza nowoczesną powierzchnią biurową, kompleks oferuje też lokale handlowo-usługowe na parterze, 1 225 miejsc parkingowych w trzypoziomowym garażu podziemnym oraz ponad 75 naziemnych miejsc parkingowych dla gości.
 

Niewątpliwym atutem New City jest efektywny układ funkcjonalny, wynikający z rzutu budynku oraz jego formy architektonicznej. Każde skrzydło kompleksu posiada własny hol wejściowy, osobną klatkę schodową oraz niezależną komunikację windową. Nowoczesna recepcja znajduje się w centralnej części dwukondygnacyjnego holu wejściowego. Na parterze, oprócz powierzchni biurowych i handlowych znajduje się restauracja dla najemców kompleksu. Właścicielem New City od 2013 roku jest Hines Global REIT. Hines Polska pełni w kompleksie funkcję zarządcy aktywów i zarządcy nieruchomości.