New City skomercjalizowany w 95 %

Hines, międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości, ma przyjemność poinformować o ekspansjach oraz przedłużeniach umów najmu w biurowcu New City. 11-kondygnacyjny obiekt klasy A, zlokalizowany przy ul. Marynarskiej 15 w Warszawie jako jedyny w tej części Mokotowa posiada trzy niezależne wjazdy/wyjazdy.

 

Łączna skala ostatnich umów najmu obejmuje 7100 m kw., co finalnie przekłada się na 95% poziom komercjalizacji. Największa transakcja dotyczy firmy Alcon Polska, lidera rynku okulistycznych wyrobów medycznych, oferującą m.in. materiały i sprzęt do chirurgii okulistycznej oraz soczewki kontaktowe i krople nawilżające do oczu. Spółka, która obecnie zajmuje około 2000 m kw. powierzchni biurowca, zdecydowała się zarówno na przedłużenie umowy, jak i ekspansję. Za sprawą nowego porozumienia, w 2021 roku Alcon Polska powiększy swoje biuro o ponad 2800 m kw. (łącznie zajmując 4800 m kw. w New City). Umowę zawarto na okres 5 lat do 2026 roku. Pozostałe porozumienia dotyczą firm z branży bankowej, farmaceutycznej i IT.

 

– New City to nowoczesny kompleks biurowy zlokalizowany na Mokotowie – w jednej z najdynamiczniej rozwijających się dzielnic biznesowych Warszawy. Każdego dnia staramy się, aby wysoka jakość powierzchni tego obiektu, a także profesjonalne zarządzanie tworzyły przyjazne i komfortowe środowisko pracy dla naszych najemców. Jak widać – takie działanie procentuje – New City jest bowiem skomercjalizowany w aż 95%. Umowa z Alcon Polska, która od wielu lat wynajmuje powierzchnię biurową w tym obiekcie, jest dla nas wyrazem uznania i stanowi dowód satysfakcji tej firmy z dotychczasowej współpracy z Hinespowiedziała Edyta Wołukanis, Asset Manager w Hines Polska.

 

Kompleks New City tworzą dwa najwyższej klasy budynki biurowe – New City oraz New City 2, o łącznej powierzchni ponad 44 000 m kw. Inwestycja oferuje nie tylko przestrzeń biurową, ale i handlowo-usługową. Na jej terenie znajdują się m. in.: kawiarnia, restauracja, klub fitness czy infrastruktura rowerowa. Dzięki proekologicznym działaniom zarządcy obiektu, w kwietniu br. New City uzyskał przedłużenie prestiżowego certyfikatu BREEAM In-Use International w kategoriach „Building Management” oraz „Asset” na poziomie „Excellent”.