New City dwusetną lokalizacją stacji Veturilo w Warszawie

Hines, międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości, ogłosiła otwarcie własnej stacji sponsorskiej Veturilo przy budynku New City zlokalizowanym przy ulicy Marynarskiej 15 w Warszawie. To już dwusetna stacja popularnej wypożyczalni rowerów miejskich w stolicy.

 

„Uruchomienie stacji na terenie kompleksu New City było naturalną decyzją wynikającą z potrzeb naszych najemców, którzy coraz chętniej korzystają z rowerów podczas codziennych dojazdów do pracy. Rower to ekologiczny środek transportu, a troska o środowisko, zrównoważony rozwój oraz efektywne zarządzanie budynkami są wpisane w międzynarodowe standardy Hines” – mówi Przemysław Iznerowicz, Dyrektor Projektu, Hines w Polska.
 

Najemcy kompleksu New City na warszawskim Mokotowie, mogą korzystać z rowerów miejskich dostępnych przy wejściu do budynku już od piątku 10 września. Osoby wybierające rower podczas codziennych dojazdów do New City mają do swojej dyspozycji specjalny system parkingowy wyposażony w dostosowane szlabany umożliwiające parkowanie w garażu podziemnym, dużą liczbę stojaków rowerowych w garażu podziemnym oraz przed budynkiem, dedykowany prysznic, a także stację naprawy rowerów. Hines, promując rower jako alternatywny środek transportu, organizuje również specjalne wydarzenia i akcje dla miłośników jednośladów, takie jak „BikeDay”, podczas którego rowerzyści mogą skorzystać z darmowego serwisu, przetestować najnowsze modele rowerów, czy odbyć kurs pierwszej pomocy.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że firma Hines zdecydowała się zostać naszym partnerem i wesprzeć rozwój systemu Veturilo sponsorując własną stację. Już ponad 360 tysięcy mieszkańców stolicy korzysta z publicznych rowerów, dlatego jesteśmy przekonani, że powstała w samym centrum biznesowej dzielnicy Warszawy stacja będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora systemu Veturilo.
 

Stacja Veturilo jest już kolejnym udogodnieniem dla najemców, które pozwoli na wygodniejszy, szybszy, a przede wszystkim bardziej ekologiczny dojazd do pracy. Ponadto firma Hines uruchomiła w marcu tego roku innowacyjny system CarPooling, umożliwiający pracownikom kompleksu wspólne przejazdy samochodem. Dodatkowo, New City jako jedyny obiekt w tej części Mokotowa, dysponuje wjazdami z trzech stron – od ulicy Marynarskiej, Cybernetyki i Postępu – co ułatwia i znacząco skraca dojazd do budynku.